آنچه برای خود می پسندی ...

پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳ 3 0 کلام حق پیام

بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحِیمِ

روایات فراوانی داریم که می فرماید:
إِنَّ اللهَ یحِبُّ المَرءَ المُسلِمَ الَّذِی یحِبُّ لِأَخِیهِ مَا یحِبُّ لِنَفسِهِ وَ یکرَهُ لَهُ مَا یکرَهُ لِنَفسِهِ.
مسلمان حقیقی کسی است که هر چه را برای خود می پسندد، برای دیگران نیز بپسندد و آنچه را برای خود نمی پسندد، برای دیگران نیز نپسندد.
(وسائل الشیعه، جلد12، صفحه212)

اگر شما عزیزان همین روایت را سرمشق زندگی خود قرار دهید، تمام کارها اصلاح می شود. اگر می خواهید کسی پشت سر شما غیبت نکند، شما نیز از غیبت دیگران دوری کنید. اگر از نگاه شهوت آمیز دیگران به نزدیکان خود ناراحت می شوید، خود نگاه آلوده نداشته باشید.
اگر می خواهید هنگام درماندگی کسی به فریادتان برسد، همیشه به فکر درماندگان باشید. اگر می خواهید به شخصیّت شما احترام بگذارند، همیشه به شخصیّت دیگران احترام بگذارید. مسلمانان باید این چنین باشند تا جامعه اصلاح شود.
(مشق اخلاق، حضرت آیت الله العظمی مظاهری، دفتر اول، صفحه33)

شادی روح همه اسیران خاک صلوات

الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَ آلِ مُحَمَّدٍ وَ عَجِّلْ فَرَجَهُمْ

www.kalamehaq.ir

بچه های خادم الشهداء

3 نظر

علی کرانی پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳

موفق باشید

فقیر پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۳

از این دست احادیث زیاد شنیده ایم اما امان از انسان فراموشکار لا حول ولا قوه الا بالله العلی العظیم

فليضحكوا قليلا و ليبكوا كثيرا جمعه ۲۳ آبان ۱۳۹۳

سلام پیامهاتون بسیار عالی و جذاب هستند اگر پیامهای آموزنده قرانی و احادیثی را که نحوه برخورد و ارتباط ما رو با جامعه و زندگی اموزش ميده مانند(آنچه برای خود میپسندی، صدقه دادن، تناسب شغل و شاغل، تلاوت قران) با توضیحات را بیشتر کنید تأثیر و جذب آن بیشتر و بیشتر میشود و قران را زنده نگه میدارید و از کسانی که قران را دور انداختند و مهجور کردند نخواهیم بود... و قال الرسول يا رب إن قومي اتخذوا هذا القرآن مهجورا و پیامبر[خدا] گفت: «پروردگارا، قوم من این قرآن را رها کردند.» سوره مبارکه فرقان/آیه۳۰ خدا خیرتان دهد ان شاءالله سعادت، سلامت و عاقبت بخیری را برایتان آرزومندم.

ارسال نظر